W dniu 25.05.2019r. na Rynku Manufaktury obchodziliśmy dwa ważne wydarzenia – Dzień diagnosty laboratoryjnego oraz Ogólnopolska akcja profilaktyczna studentów analityki medycznej: Pacjent pod opieką diagnosty – morfologia. W trakcie obchodów można było dokonać pomiaru glikemii, obejrzeć pod mikroskopem rozmaz krwi obwodowej, zobaczyć jak się wykonuje i barwi rozmazy krwi obwodowej, spróbować swoich sił w pobieraniu krwi na sztucznej żyle, dowiedzieć się na czym polega pracy diagnosty laboratoryjnego oraz kim tak naprawdę jest diagnosta laboratoryjny, uzyskać informacje na temat przygotowania się do badań. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci- odbyło się malowanie twarzy dzieciom oraz najmłodsi mogli spróbować swoich sił jako mali naukowcy, próbując w odpowiedni sposób łączyć ze sobą barwniki. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tych ważnych dla nas- przyszłych i obecnych diagnostów wydarzeniach.